Hírek

21 máj
Betekintés az informatikai rendszerek jövőjébe
A virtualizáció és a felhőalapú számítástechnika térhódítását, a mesterséges intelligencia hálózatépítésben betöltött szerepét vitatták meg szakemberek a Debreceni Egyetem Informatikai Kar Informatikai Rendszerek és Hálózatok Tanszékének innovációs workshopján. Az esemény átfogó képet nyújtott a modern informatikai rendszerekhez, hálózati technológiákhoz kapcsolódó aktuális kihívásokról és lehetőségekről.
19 máj
Tanácskozás az állam és gazdaság viszonyáról
Milyen mértékben és hogyan kell az államnak részt venni a gazdaság működésében, működtetésében? Erről a kérdésről folytattak kerekasztal-beszélgetéseket a Debreceni Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar, illetve a Gazdaságtudományi Kar szakemberei pénteken.
19 máj
CARPE – partnerség a tudományos kutatásban
A portugáliai Porto adott otthont május 14-16. között a CARPE nemzetközi tudományos vándorkonferenciának, amelyen Csernoch László tudományos rektorhelyettes vezetésével huszonkét fős delegáció képviselte a Debreceni Egyetemet. Az intézmény 2015-ben csatlakozott a Consortium on Applied Research and Professional Education (Alkalmazott Kutatási és Szakképzési Konzorcium) csoporthoz, amelyet olyan egyetemek hoztak létre, amelyek profiljában az alkalmazott kutatások meghatározó szere
19 máj
Matematika érthető és elérhető formában
Mi történik a kortárs matematikában? címmel az MTA200 bicentenáriumi programsorozat részeként szervezett szakmai rendezvényt a Debreceni Akadémiai Bizottság Matematikai Munkabizottsága a DAB Székházban. Az eseményen a Debreceni Egyetem három fiatal kutatója ezúttal nem a saját eredményeiről, hanem mások tudományos munkáiról beszélt.
19 máj
Egészséges életkezdet és kihívások a várandósság idején
A szülést követő időszakra, a várandósság idejére, a korai életszakra, valamint a családalapításra és az egészséges életkezdetre vonatkozó aktuális tapasztalatokat vitatták meg a szakemberek a Debreceni Egyetem Egészségtudományi Karán rendezett, hagyományos Dr. Adorján Gusztáv Tamás Emlékkonferencián. A tanácskozáson többek között szó esett a családbarát szülészet gyakorlati tapasztalatairól és a szülésre felkészítés lehetőségeiről is.
16 máj
Történelmi kutatómunka a Balkán jelentőségéről
Szakmai konferencia keretében ismertették az elkövetkező évekre tervezett, a Balkán jelentőségét új megvilágításba helyező tudományos feltárómunkát a Debreceni Egyetem (DE) Nemzeti Kutatási Kiválóság Program STARTING Kutatópályázatán nyertes kutatócsoportjának tagjai. Az Osztrák-Magyar Monarchia geopolitikai tendenciái és balkáni stratégiája: egyéni források és külpolitikai aktorok (1878-1918) című projektindító csütörtöki workshopnak a DE Bölcsészettudományi
16 máj
Reumatológus kutatók európai konferenciája
A Debreceni Egyetem több PhD- hallgatója és fiatal szakorvosa is bemutatta kutatását a Budapesten megrendezett európai reumatológus kongresszuson (EWRR). A szakmai tanácskozáson többek között a sejtes immunológia, a fájdalom, a szöveti károsodás, az immuntolerancia, az autoinflammáció és autoimmunitás legújabb kutatási eredményeit vitatták meg a résztvevők.
15 máj
Karikó Katalin: a sikerből nem lehet tanulni
A Debreceni Egyetem Szolnok Campusán tartott inspirációs előadást Karikó Katalin középiskolásoknak, egyetemi hallgatóknak, oktatóknak, egészségügyi szakembereknek a kutatói életút kihívásairól, eredményeiről. A Nobel-díjas kutatóbiológus kiemelte: a siker nem segít a fejlődésben, a kudarcok tanítanak meg alkalmazkodni.
15 máj
Szakmai elismerés a Debreceni Egyetem kardiológusainak
Barta Juditot, a Debreceni Egyetem egyetemi docensét, a Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika szakorvosát választották a Magyar Kardiológusok Társasága (MKT) belügyi alelnökévé a szakmai szervezet idei kongresszusán. A május 9-e és 12-e között megrendezett eseményen Csanádi Zoltán professzor, a Debreceni Egyetem Klinikai Központ Kardiológiai és Szívsebészeti Klinika igazgatója pedig a társaság egyik legrangosabb díját, a Zárday Imre emlékérmet vehette át.
14 máj
Zöld Őrszem figyeli Debrecent
Megkezdte működését a Zöld Őrszem nevű Debreceni Környezeti Ellenőrző Rendszer, amelyet Debrecen Megyei Jogú Város önkormányzata és a Debreceni Egyetem közösen hozott létre és működtet. A legkorszerűbb műszerekkel 16 helyszínen mérik a levegő, a víz, a föld, a zaj és a biodiverzitás állapotát a városban. A projekt keretében a Debreceni Egyetemen folytatott magas színvonalú tudományos tevékenység a gyakorlatban is a debreceniek szolgálatába áll.

Oldalak